Başarılı bir kariyerin ilk adımı, başarılı bir iş görüşmesi!

Golf Dondurma İnsan Kaynakları ekibi olarak, bu süreçte seni desteklemek için bir liste hazırladık! ✍? Mülakatlarda nelere dikkat ederiz? Aşağıdaki adımları takip ederek rakiplerinin önüne geçebilirsin. ??‍♀️ ??


Adım 1: Görüşme yapacağın şirket ile ilgili bilgi sahibi olmak çok önemli! Böylelikle kendini daha güvende ve güçlü hissedebilirsin. Ayrıca bu, ne istediğinin farkında olduğunun da bir göstergesi. ?

Adım 2: İş görüşmesinde sorulabilecek her soru için önceden hazırlan! Geçmiş iş ya da staj deneyimlerinden örnekler, kariyer hedefine dair planını duymayı çok isteriz. Böylelikle iş için doğru kişi olup olmadığını kolayca ifade edebilirsin. ☑

Adım 3: Öne çıkan özelliklerinin yanı sıra geliştirmen gereken yönlerinden de bahsetmelisin. Kendinle ilgili farkındalığın, mülakatı yapan kişiyi etkileyecektir. ? ? ?‍?

Adım 4: Daima kendin ol! Kendin ile ilgili tüm sorulara dürüstlükle yanıt vermek, değerlendirme sürecinde de sana olumlu geri dönüşler sağlayacağından daima kendin olmaya özen göstermelisin. ☺

Tabi, son olarak pozitif enerji yaymayı ve gülümsemeyi de unutma! ? ?⠀


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: