Golf Dondurma Yeni Lezzetleriyle Büyümesini Sürdürüyor

Tüketicisine inovatif ürün gamıyla yeni ve özel lezzetler sunan Golf Dondurma, ev dışı tüketim alanında da oldukça iddialı… Dondurma pazarının önemli oyuncularından olan ve ürünlerini ev dışı tüketim kanalıyla da buluşturan Golf Dondurma, geniş ürün yelpazesiyle 2018 yılında da iddiasını sürdürüyor. Markanın çalışmalarını ve yeniliklerini Golf Dondurma CEO’su Ergün Akkaya ile konuştuk.

Öncelikle kendinizden kısaca bahseder misiniz?
1971 yılında Almanya’da doğdum. 25 yıldır sektör içerisinde yer alıyorum. Evli ve beş çocuk babasıyım. Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdikten sonra profesyonel iş yaşamıma 1992 yılında İpragaz Enyap A.Ş.’de başladım. 1994 yılında Profilo Eval A.Ş.’ye Bütçe Planlama Şefi olarak, 1996 yılında ise Kerevitaş Gıda’ya Yönetim Muhasebesi Şefi olarak atandım. 1996-2015 yılları arasında çalışma hayatının önemli bir kısmını tecrübe ettiğim Kerevitaş Gıda’da sırasıyla Yönetim Muhasebesi Müdürlüğü, Mali ve İdari İşler Müdürlüğü, Genel Müdürlük, Yönetim Kurulu Üyeliği ve İcra Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundum. 2015 yılında atandığım ve halen çalıştığım Natura Gıda’da CEO olarak görev yapıyorum.

Ev dışı tüketim kanalına yönelik ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Golf Dondurma’nın ev dışı tüketim sektörüne yönelik ürettiği premium dondurma kategorisindeki en yeni, en renkli ve en geniş çeşide sahip olan markası Ice Dream’i 2016 yılında lanse ettik. Ice Dream’in kaymaklı, vanilya, Belçika çikolatalı, karamel, Antep fıstıklı, çilekli, limonlu, vişneli, kavun, şeftalili, karadutlu, muzlu, meyve sepeti, lime sorbe ve mango sorbe gibi klasik ve meyveli çeşitlerine ek olarak gurme lezzetleri de mevcut. Gurme lezzetlerde sakız, cappuccino, cevizli, çilekli cheesecake ve chia tohumlu hindistan cevizli çeşitleri tüketicilerle seçkin noktalarda buluşuyor. Pamuk şeker ve bubble gum çeşitlerimizle çocukların mutluluğuna mutluluk katıyoruz.

Dondurma ve tatlının muhteşem uyumuyla harmanlanan Ice Dream Brownie ve Ice Dream Cookie Dream, 2018 sezonunun yeni ürünleri. Bunun yanı sıra ambalaj çeşitliliğiyle kategoriye yenilik getirmeyi hedefleyerek hem ürünlerin tazeliğini korumak hem de dondurma reyonlarında daha çok ürün sergileyebilme şansını sunabilmek için 5,5 litrenin yanı sıra 2,6 litrelik ambalajı da geçen sezon olduğu gibi bu sezonda da iş ortaklarımıza sunuyoruz. Perakende tüketimde çok sevilen, ödüllü orijinal Maraşım’ı, ev 4 kg’lık ambalajlarda sunuyoruz. Maraşım’ın 4 kg’lık ambalajında sade, çikolatalı, Antep Fıstıklı, karamelli, çilekli, karadutlu, vişneli ve limonlu çeşitlerini müşterilerimizle buluşturuyoruz.

Ayrıca Maraşım 4 kg sade reyon dondurmamızı bu yıl kaliteli malzemeleri, lezzeti ve üretim tekniğiyle Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görülen Maraşım sade dondurma reçetesiyle yeniden yorumladık. Golf dondurmalarımızın vanilya, kakao, Antep fıstığı, karamel, çilek, limon, vişne, muz ve karışık meyve çeşitlerini de 5 litrelik ambalajlarla ev dışı tüketim sektörüne sunuyoruz. Golf Rulo Pasta ise pasta keyfini dondurmayla ikiye katlamak isteyenlere düğün ve davetlerinde muhteşem lezzetiyle eşlik ediyor. Bir kutu içinde 36 adet dilimden oluşan ürünümüz, dilimli olması itibariyle servis kolaylığı sağlıyor. İki yıl raf ömrüne sahip Golf Rulo pasta, ihtiyacınız kadarını derin dondurucudan alıp servis etme imkanı sunduğundan fire verdirmiyor; geri kalanını -18 derecede muhafaza etmenize imkan sağlıyor.

Maraşım ve Golf Catering kup dondurmalarımızla ulaşım sektörü ve toplu yemek üretimi yapan şirketlere hizmet veriyoruz. Lezzetli kup dondurmalarımızı kaşıklı ambalajıyla en hızlı ve pratik şekliyle dondurma severlere sunuyoruz.

Ürünlerinize işletmelerin yaklaşımı nedir, hangi özellikleri nedeniyle tercih ediliyor?
Golf Dondurma olarak ürünlerimizin inovatif ve lezzetli olması kadar hijyenik şartlarda üretiliyor olması ve gıda güvenliğine tam uyum sağlaması da bizim için çok önemli. Dondurmalarımızın güvenilirliğini sağlamak amacıyla üretimden tüketime kadar olan her süreçte hijyen koşullarını eksiksiz yerine getiriyoruz. Gıda güvenliğinin uygulandığı fabrikalarımızda güvenli ve sağlıklı dondurma üretimi için gerekli alt yapı ve uygulamalara dikkat ederek ekipler için uygun çalışma ortamı sağlıyor ve hijyenik koşullarda üretim yapıyoruz. Bu uygulamalarımızdan memnun olan kurumların markamıza olan bakış açısı da olumlu yönde ilerliyor. Güven duygusu beraberinde Golf Dondurma ile uzun soluklu çalışma isteğini getiriyor.

Önümüzdeki dönemde ev dışı tüketim kanalına yönelik sunduğunuz ürünlerde yenilikler olacak mı?
Yenilikçi fikirler arayışında gerek Türkiye’deki gerekse tüm dünyayı dondurma ve tatlı trendlerini yakından takip ediyoruz. Tüketicilerimizden ve müşterilerimizden aldığımız iç görülerle sürekli Ar-Ge çalışmaları yapıyoruz. Tüketicilerimize yenilikçi, lezzetli, kaliteli ve hijyenik ürünler sunmayı temel ilkemiz olarak görüyoruz. Önümüzdeki günlerde bu kapsamda ev dışı tüketim kanalına yönelik brownie, tiramisu ve profiterol gibi çok sevilen dünya tatlılarını, ‘Ice Dream Patisserie Lezzetleri’ adı altında alt tabanlı dondurmalı kuplarla buluşturacağız. Altında enfes brownie keki üzerinde çikolatalı dondurma; lezzetli tiramisu keki üstünde tiramisu tadında dondurma ve muhteşem profiterol topları üzerinde çikolatalı dondurmayla Ice Dream sevenlerine yine eşsiz bir dondurma rüyası vaat ederken, kaşıklı ve şık kup ambalajıyla pratikliği de elden bırakmayacak. Gelecek dönemde de tüketicilerimizin ve müşterilerimizin isteği ve sektörümüzdeki dinamikler doğrultusunda farklı, yenilikçi ve ilgi çekici tatları sunmaya devam edeceğiz.

Şeflere ve sektöre sunduğunuz avantajlardan bahseder misiniz?
Şeflere müşterilerinin farklı lezzet arayışlarına yönelik trendlere uygun, yenilikçi lezzetler sunuyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz sene Ice Dream Chia Tohumlu Hindistan Cevizli dondurmamızı lanse ettik ve bu dondurmamız özellikle sağlığına önem veren ve hafif lezzetler arayan müşterilerimiz tarafından büyük beğeni topladı. Aynı şekilde gurme lezzetlere artan ilgiyi göz önüne alarak Ice Dream Belçika Çikolatalı dondurmamızı geçen yıl lanse ettik. Bu dondurmamız da o kadar beğenildi ki geçtiğimiz yıl en çok satan ikinci Ice Dream dondurma çeşidimiz oldu. Bu yıl da dünya tatlıları arasında en çok öne çıkan lezzetlerden Brownie’yi, Ice Dream çikolatalı dondurmayla buluşturduk. Brownie kek parçalarıyla zenginleştirilmiş Ice Dream Brownie yoğun lezzet arayan tüketicilerimizin vazgeçilmezi oldu.

Bunun yanı sıra şeflere dondurmalarımızın sunumu konusunda yenilikçi ve farklı öneriler sunuyoruz. Dondurmalı kuplar, tatlıyla dondurma birliktelikleri, dondurma kullanarak hazırlanan milkshakeler, smoothieler, soğuk ve sıcak içeceklerden oluşan oluşan son derece lezzetli tariflerimiz mevcut. Kaliteli, hijyenik ve lezzetli dondurmalarımızı kullanarak hazırlanabilecek birbirinden lezzetli bu tarifler müşterilerimiz için ilham kaynağı oluyor, mönülerini zenginleştiriyor aynı zamanda müşteri memnuniyetini de arttırmaya yardımcı oluyor. Bu yıl ilk defa öne çıkan kup ve içecek tarifleri için ilgi çekici ve takip etmesi kolay video çekimleri de gerçekleştirdik. Sosyal medyada da bu videoları yakın bir zaman için de aktif olarak paylaşmaya başlayacağız.

Ayrıca marka bilinirliğimizi ve satışı arttırmaya yönelik dondurma kioskları ve stantları konumlandırıyoruz. Müşterilerimizde dondurma tercihini arttırmaya yönelik masa kartları, mönüler ve ilgi çekici mekan içi görsel çalışmalar yapıyoruz.

www.golffoodservice.com


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler: